icon-menu
 

BIOSTIMULAČNÍ LASER

BIOSTIMULAČNÍ LASER – MODERNÍ LÉČBA BOLESTÍ A ZÁNĚTŮ

Efektivní  metoda využívající buněčné fotoaktivace.  Zvyšuje energii buněk tkáně. Podporuje imunitu cílové tkáně.
Terapie není návyková a nemá nežádoucí účinky. Terapie laserem je dlouhodobě klinicky ověřená.

Působí proti zánětům. Účinkuje proti otokům. Vyživuje tkáně. Tlumí bolest. Podporuje hojení. Zlepšuje funkčnost poškozených nervů.

JAK DLOUHO LÉČBA LASEREM TRVÁ?
Dávkování: 2-3x týdně
Počet aplikací: 8-10

Terapie biostimulačním laserem není hrazena ze zdravotního pojištění.

KDY VYUŽÍT BIOSTIMULAČNÍ LASER?

Tinnitus (ušní šelesty)

Tinnitus je zvukový vjem, není to choroba či diagnóza, ale symptom.
Plných 15 % populace se někdy setkalo s tinnitem alespoň jako s epizodou, přičemž jeho incidence a závažnost narůstá s věkem až k 85 % populace ve věku 60 a více let. Příčiny jeho vzniku spočívají v poruše funkce různých ústrojí a orgánů (kardiopulmonální, cerebrovaskulární metabolické poruchy – diabetes, porucha lipidového metabolizmu, úrazy, nádory, následky aplikace ototoxických léčiv, nebo kombinací těchto příčin).
Rovněž i jeho terapie je multidimenzionální a vyžaduje mezioborový přístup. V zásadě ji lze rozdělit na farmakologickou, fyziatrickou, fyzikální (laser, oxygenace), psychologickou, alternativní.

Výhodná je kombinace ošetření biostimulačním laserem (LLLT) a fytoterapie, extraktu EGb 761 – Tebokan 40mg 3×2 tbl., nebo 120 mg 2×1 tbl. Užívání je vhodné zahájit 3 týdny před první aplikací laseru.

LLLT terapie tinnitu je používána v Evropě již přes 30 let a pro svůj nesporný efekt se praktikuje i v USA. Byla vyvinuta Dr.Wittem v Německu v r. 1980. O její využitelnost v oblasti onemocnění vnitřního ucha a tinnitu se zasloužil Dr.Wilden. Je celá řada studií prokazujících efekt laseru v terapii tinnitu, existují však také studie, které tento efekt považují spíše za nevýznamný. To, že laser je velkým přínosem v terapii tinnitu, prokázal ve své studii z r. 2002 i Dr. Procházka s Dr. Hahnem (22.2% pacientů bez tinnitu po laser terapii). Podle studií prováděných např. v Brazílii, Kypru, Švédsku, Švýcarsku, Slovensku, Turecku, Japonsku, Německu atd. došlo ke zlepšení u 40% pacientů. Placebo efekt laserové terapie tinnitu byl zcela vyvrácen. Laser terapie tak dostala vedoucí roli v rámci komplexní terapie tinnitu a spolu s medikamentosní terapií a rehabilitačními manipulacemi tak tvoří tzv. terapeutickou triádu. Na základě porovnání studií je možné tvrdit, že častější a delší aplikace laseru je pro pacienty přínosnější (Dr. Wilden). Hlavním principem účinku je fakt, že laserová energie proniká do tkání a stimuluje energetická centra buněk, světelná energie se tak mění na energii buněčnou. Zároveň se mění propustnost buněčných membrán. To vytváří předpoklady k regeneraci a vzniká možnost zvrátit degenerativní procesy a obnovit fyziologický stav a funkci buněk. Při laserové terapii tinnitu ozařujeme infračerveným paprskem postižené ucho ze dvou směrů.
Pro dosažení efektu je třeba podstoupit minimálně pět sérií, přičemž v první sérii aplikujeme LLLT dvakrát až třikrát týdně, celkem deset aplikací, s odstupem cca 6-8 týdnů pak následující 4 série po 5-6 sezeních, vždy 1 aplikace týdně. LLLT umožňuje zkvalitnit péči o pacienty trpící ušním šelestem, nabídnout další alternativu k medikamentosní terapii a v konečné řadě i zvýšit její úspěšnost. Dobrým výsledkem totiž není jen úplné vymizení tinnitu, ale i zmenšení jeho intenzity.

Sinusitida
Opary, afty, pásový opar
Pooperační rány
Bércové vředy, dekubity, infikované rány, abscesy
Úrazové a poúrazové stavy – podvrtnutí, pohmoždění, krevní výrony
Bolesti páteře, artrózy, chondropatie, revmatické postižení kloubů
Záněty šlach, úponové bolesti (tenisový, oštěpařský loket), patní ostruhy
Neuralgie

Vrásky

Lidským přáním bylo od pradávna zachovat si věčné mládí, ale ani moderní
medicína není schopná proces stárnutí zastavit. Vrásky vznikají na kůži souběžně s přibývajícím věkem. Začínají se objevovat po čtyřicátém roku života v důsledku ztráty elasticity pokožky. Spolu s genetikou na pleť působí řada vnějších vlivů, které stárnutí urychlují. Vzhled stárnoucí pleti je spojen především se sluneční expozicí, dále s působením smogu, stresu, kouření, razantních diet a nevhodnou péčí o pleť. Vrásky také mohou vznikat v
důsledku intenzivní mimiky a to i v poměrně mladém věku. Je více možností ošetření. Jednou z nich je použití biostimulačního laseru. Laser nedokáže mechanicky odstranit již vzniklé hluboké vrásky, ale výrazně
stimuluje tvorbu nových buněk, okysličuje, zlepšuje průtok krve a tím látkovou výměnu a odtok toxinů z pleti. Zlepšením kondice pleti přispěje k její větší pružnosti a elasticitě, projasnění a celkovému omlazujícímu účinku. Jedinečné účinky této zcela nebolestivé terapie můžeme nazvat doslova elixírem, „vitamínovou bombou“ pro unavené buňky. Laser „omladí“ obličej, krk, dekolt nebo ruce, tedy partie, které jsou nejvíc vidět a také nejrychleji stárnou. Neinvazivně zrejuvenizuje pokožku, která se zpevní, ochablá kolagenní a elastická vlákna se regenerují, výsledkem je vypnutá pokožka, stažené póry a zjemnění drobných vrásek. Laser se hodí pro každého, kdo chce zpomalit stárnutí kůže. Výsledky zaznamenáte už po dvou aplikacích.
Základní biostimulační, analgetické a protizánětlivé účinky laseru lze bez nežádoucích vedlejších účinků využít k velmi široké škále dalších kosmetických ošetření:
PORUCH PIGMENTU, kde omezuje tvorbu melaninu, předchází tvorbě pih a pigmentových skvrn a zároveň pleť a stávající pigmentové skvrny zesvětluje.
KUPERÓZY ( popraskané žilky) posiluje žilní stěnu, regeneruje pokožku a jejím zpevněním dochází ke snížení „náporu“ krve v žilním systému a zesvětlení žilek. Velmi účinný je jako prevence proti dalšímu šíření kuperózy. Vhodný je i ke zklidnění pleti po mechanickém čištění – laser rychle regeneruje kůži s červenými skvrnami, drobnými otoky a podlitinami, otevřenými a rozšířenými póry. Laserové paprsky přitom kůži nepoškodí, není narušen povrch pleti, může se objevit pouze zarudnutí ošetřovaného místa.
Laserové ošetření účelně doplňuje speciální laserová kosmetika. Je to proto, že některé látky, které jsou v přípravcích použity jsou citlivé na laserové světlo.
Laserový biostimulační gel v kombinaci s laserovým zářením oddaluje stárnutí pokožky a tvorbu vrásek. Pleť se celkově zklidní, zlepší se její vzhled, vypne se a vyhladí.
Laserový Kaviár sérum extra krém je speciální přípravek pro citlivou, zralou i náročnou pleť. Krém obsahuje koncentrát z kaviáru, dále minerály, proteiny, nenasycené mastné kyseliny a důležité antioxidanty, velmi dobře zpomaluje stárnutí pokožky. Výrazně hydratuje, zpevňuje, regeneruje a tonizuje pokožku.
Laserový oční sepi gel je určen ke zvláštní péči o okolí očí. Kombinace očního sepi-gelu a laserového paprsku pleť napíná, zvláčňuje a hydratuje. Zároveň pomáhá předcházet tvorbě vrásek. Při pravidelném laserovém ozařování a používání laserového sepi-gelu se drobné vrásky postupně vyhlazují a profil hlubších vrásek je pak plošší. Účinky této speciální péče jsou viditelné již po 1 měsíci.
Laserový ANTI pigmentový gel: speciální gelokrémový základ obsahuje účinné látky, které omezují tvorbu melaninu. V kombinaci s laserovým zářením předchází tvorbě pih a pigmentových skvrn. Krém poskytuje i mírnou ochranu před účinky UV-A a UV-B záření. Zároveň pleť mírně zesvětluje. Velmi vhodný právě pro letní období. Stávající pigmentové skvrny dokáže postupně vybělit, ovšem v tomto případě jsou žádoucí opakované laserové kůry.
Laserový ANTI kuperozní gel Je určen pro „unavenou“, uvolněnou pleť s rozšířenými cévkami. Jeho výrazný regenerační účinek je posílen obsahem vitamínu E a panthenolu (provitamin B-5). Obsahuje speciální technologií získaný extrakt z Althaea rosea mající účinnost vitamínu P (výrazně zpevňují pleťové kapiláry a zabraňují jejich praskání) a výrazný antioxidační efekt. Laserový revitalizační krém Je velmi lehký, výživný krém pro náročné, na normální i sušší pleť. Základem tohoto krému je koenzym Q10, vitamín E, panthenol. Kombinace jemných olejů a komplexu bylinných extraktů, způsobuje celkové znovuoživení a posílení pleti. S laserovým ozářením zanechává pleť pružnou, hebkou a hlavně vyživenou.

Jizvy, strie, celulitida

Laserové ošetření jizev
Řešení vzhledu jizev je jedna z nejproblematičtějších kapitol estetické medicíny. Existují lokality, které jsou pro vznik nehezkých jizev skoro typické. Především je to krk, dekolt, oblasti kloubů a záda. Zejména se to týká úrazů. Vzniklou jizvu již nelze nikdy zcela 100% odstranit! Laser a dobré preparáty mohou výrazně situaci zlepšit.

Existují 2 časové oblasti péče o jizvy.
Tzv. raná péče, zde se uplatňuje hojivý efekt biostimulačního laseru. Ten by měl být aplikován co nejdříve od vzniku jizvy. Účinnost rané fáze se dá počítat do 2 měsíců od vzniku jizvy. Doporučujeme ošetření laserem co nejdříve po zranění nebo po operaci, kdy se jizva tvoří a její ovlivnění je nejvíce vidět.
Laserová biostimulace se u nás provádí polovodičovým laserem Astar.
Paprsek laseru proniká do hloubky 2 cm a tím stimuluje kolagenová vlákna, která se nacházejí právě v těchto vrstvách kůže. Vrchní část pokožky přitom zůstává nepoškozená. Stimulací kolagenu se nastartují regenerační účinky a jizva se stává menší, jemnější a světlejší. Zlepšení jizvy nastává s odstupem, i několika týdnů. Pozdější péče představuje již péči operačními lasery a je založena na principu obroušení a zesvětlání jizev. Tyto zákroky jsou finančně náročnější.
V kombinaci s biostimulačním laserem lze používat silikonový gel Dermatix – nutná je pečlivá denní péče (nanáší se 2x denně, ráno a večer). Můžeme ho aplikovat ihned, kdy pacienta zachytíme. Ošetřenou jizvu pak ošetříme podle programů, které laser nabízí. V okolí jizvy rychle mizí hematomy (modřiny) a otoky.
Dermatix je možné úspěšně používat i po popáleninách. Jizvy změknou a dojde i k zarovnání menších nerovností. Při jizvách po akné je výsledek již méně patrný.
Jedno laserové ošetření trvá asi 20 minut a doporučuje se alespoň 10 opakování 2x až 3x týdně.

Ekzém, lupénka, akné

Opravdu efektivní léčba akné vyžaduje zkušeného dermatologa, horu trpělivosti a také kombinaci léčebných prostředků. Akné je úporné kožní onemocnění postihující hlavně mladé lidi. V posledních letech se ale zejména u žen věková hranice pro tvorbu akné posouvá. Není vzácností, když s projevy akné v obličeji přichází i 40ti letá klientka. Je podmíněno nadměrnou aktivitou mazových žláz s jejich následným uzavřením, maz tedy nemůže odtékat a hromadí se uvnitř žlázy, tím postupně dochází k vzniku zánětu. Odstranění akné? Běh na dlouhou trať Pokud podstoupíte léčbu akné, po nějakém čase získáte pocit, že bojujete se skutečným nepřítelem. Je houževnatý, agresivní a nechce se jen tak vzdát. Vítezství bude vyžadovat trpělivost. Mezi nejsilnější zbraně v boji s akné patří laser. Léčba akné laserem je velmi efektivní způsob, který pomáhá mírnit záněty a stimuluje pokožku k hojivým procesům. Preventivně působí proti vzniku závažných zánětů a jizev. Princip je založen na potlačení množení bakterií (Propionbacterium acne) způsobujících zánět. Biostimulační laser zároveň dodává buňkám energii potřebnou k regeneraci. Pokud začnete s léčbou, brzy dochází k ústupu projevů akné a korekci jizviček a pigmentací.
Velmi vhodným doplňkem léčby je použití laserového gelu.
Laserový akné gel je určen na hloubkové čištění pleti. Účinná látka ze zeleného čaje proniká hluboko do pokožky, kterou dezinfikuje a podporuje hojení. Ozářením gelu laserem dosáhneme velmi rychlé a spontánní reakce, která je pro mnohé až překvapivá. Léčba akné laserem je u této metody možná celoročně, opálená kůže nevadí. Léčbu laserem je možné doplnit domácí péči z řady kosmetických a léčebných produktů. Malé množství gelu se nanese na postižená místa a dle indikace ozáří laserovým paprskem. Klient/ka si gel odnáší domů a používá jej pravidelně každé ráno i večer na očištěnou pleť. U těžších forem akné doporučujeme laserovou kůru / 8 – 10 sezení/. Přesto to nebude snadné. Proto doporučujeme kúru opakovat alespoň třikrát, vždy s odstupem jednoho měsíce. Rozhodně se dočkáte výrazného zlepšení, pokud budete trpěliví postupem času i uzdravení.

Kontaktní telefon: 605 780 753